Göz Kapağı Estetiği

İzmir Göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapaklarından fazla olan deri, adale ve yağ dokularının çıkartılması veya bu dokulara şekil verilmesi işlemidir. Bu ameliyatla göz kapaklarındaki sarkmalar, aşırı dolgunluklar ve kırışıklıklar giderilebilir. Böylelikle yüzünüzdeki yorgun ifadeli hal ve yaşlı görünüm kaybolur; hatta ileri derecede deformite bulunan olgularda ameliyat sonrasında görme de daha iyi hale gelir.

Bu ameliyat gözün dış kısmındaki kırışıklıkların giderilmesinde ve kaşlardaki düşüklüğün düzeltilmesinde etkili değildir. Bu kırışıklıklar için alın germe ameliyatı veya diğer ameliyatsız yöntemler (botox, dolgu maddeleri vb.) uygulanabilir. Blefaroplasti tek başına uygulanabildiği gibi; alın germe, yüz germe gibi ameliyatlarla da birlikte yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı

Deneyimli bir cerrah tarafından uygulandığında blefaroplasti ameliyatında komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Ameliyat genellikle lokal anestezi altında yapılır, dileyen hastalarda genel anestezi de tercih edilebilir. Göz kapağı ameliyatının süresi müdahale edilecek bölgelerle ilgili olarak bir-üç saat kadar sürebilir. Ameliyat sırasında yapılacak kesiler doğal çizgiler içinde olacağından iz kalması söz konusu değildir.

 

goz-kapagi-ameliyati

 

Ameliyat sonrasında genellikle gözler açık kalacaktır fakat bazı durumlarda belirli bir süre gözler üzerine pansuman uygulanması tercih edilebilir. Şişliklerin az olması amacıyla soğuk kompresler uygulanabilir. Göz çevresinde geçici morluklar olabilir, bu morluklar bir-iki hafta içinde kaybolur. Dikişleriniz en geç bir hafta sonra alınır. Ameliyattan iki-üç gün sonra rahatlıkla televizyon seyredilebilir ve kitap okunabilir. Şayet kontakt lens kullanıyorsanız, lensleri ameliyat sonrasındaki iki hafta boyunca kullanmamanız gerekir. Ameliyattan sonra kazanacağınız daha genç ve dinamik görünüm yaşam boyu kalıcı olacaktır.

Göz kapağı Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Bu ameliyat hem dış görünümünüzün düzelmesi hem de kendinize olan güveninizin artmasında yararlı olacaktır. Fiziksel olarak sağlıklı, psikolojik sorunları olmayan ve gerçekçi beklentilere sahip herkes bu ameliyat için uygun aday olabilir. Başvuran hastaların büyük çoğunluğu 35 yaş ve üzerindedir; fakat daha erken yaşta göz kapaklarında sarkıklık, dolgunluk veya kırışıklık gibi şikayetleri olanlarda da cerrahi uygulanabilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

yuz-estetigi
Yüz Estetiği

Yüz gençleştirme estetik cerrahide en çok karşılaştığımız uygulamalardandır. Yaşlı&nb…

Devamını Oku
İple Yüz Germe
İple Yüz Germe

İple yüz germe, yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaları …

Devamını Oku
lip-lift-dudak-kaldirma
Lip Lift (Dudak kaldırma)

Burun ile üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılarak dudağın daha dolgun görünmesini…

Devamını Oku