Yüz Estetiği

Yüz gençleştirme estetik cerrahide en çok karşılaştığımız uygulamalardandır. Yaşlı yüz görünümünü oluşturan sebepler çok çeşitli olduğu için, yaşlanan yüzü daha genç, daha taze ve dinlenmiş gösterebilmek, birden fazla uygulama ya da  ameliyatı (müdahaleyi), aynı anda veya bir birini takip edecek şekilde gerçekleştirmek ile mümkün olabilir. Yaşlanma sürekli devam eden bir süreçtir ve durdurulamaz, yaşlılıkla mücadele de sürekli olmalıdır.

Cilt Yaşlanmasının Sebepleri ve Sonuçları Nelerdir?

Zaman, yer çekimi ve güneş gibi dış etkenlerin yüzde oluşturduğu değişikler sonucu, yüz; genç ve dinlenmiş görüntüsünü kaybederek; yorgun, sarkmış, kırışmış bir hal almaktadır. Yani yaşlı bir yüzde temel olarak;  dolgunluk kaybı, kırışma, sarkma ve lekelenmeler meydana gelmektedir. O halde böyle bir yüzü daha genç bir görünüme kavuşturabilmek için yola çıkacak isek dolgunluk kaybı, sarkma, kırışıklık ve lekelenmelerle mücadele etmemiz gerekir.  Bunlardan biri eksik olduğu takdirde ideal sonuca ulaşmak zorlaşacaktır.

yuz-estetigi-nedir

 

Yüz Estetiği Cerrahisi İzmir

Yüz estetiği ameliyatları sonucunda kişilerin daha genç görünmesi sağlanır. Ayrıca daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşturulur. Estetik ameliyatlarda, yaşlılık belirtileri olarak ortaya çıkan kırışıklıklar hedef alınmaktadır. Elbette bu durum, yapılan olan yüz estetiğine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Göz Kapağı Estetiği

İzmir Göz kapağı estetiği, alt ve üst göz kapaklarından fazla olan deri, adale ve yağ…

Devamını Oku
lip-lift-dudak-kaldirma
Lip Lift (Dudak kaldırma)

Burun ile üst dudak arasındaki mesafenin kısaltılarak dudağın daha dolgun görünmesini…

Devamını Oku
İple Yüz Germe
İple Yüz Germe

İple yüz germe, yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaları …

Devamını Oku