Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun çoğu insanın estetik olarak hoşnut olmadığı ama cerrahi olarak komplikasyonlarını düşünerek değiştirmeye cesaret edemediği bir organımızdır. Dolgu ve kas hareketi engelleyen bir  ürün uygulaması ile burun şeklini değiştirmek mümkündür. Ameliyatsız Burun Estetiği ne kadar başarılı da olsa işlemin neticesinde çok büyük bir burnun küçülmeyeceği, yada büyük burun deliklerinin ufaltılamayacağı, etli bir burnun zarif kemikli hale getirilemeyeceği bilinmeli, beklenti bu olmamalıdır. Ameliyatsız Burun estetiği kararından hemen sonra yüz açıları değerlendirilmelidir. Burun alın açısı, burunun kendi  açısı, burun labial açı değerlendirilmelidir.

Hangi Tip Burunlar Ameliyatsız Burun Estetiği İçin Uygundur ?

Ameliyatsız Burun Estetiği, eğri, kemikli, kemik eğriliği olan, ucu yere bakan bütün burunlara cerrahi olmaksızın bu işlem uygulanabilir. Sadece önde eğrilik varsa dolgu, ucu kaldırmak için koyulur. Ameliyatsız burun estetiğinde esas olun burun açılarıdır. Alın burun, burun ucu ile dudak üstü ve burun yanı açılarının işlem öncesinde belirlenmesi gerekir. Burun dolgusu bir başka tabirle “profiloplasti olarak adlandırılmaktadır.

ameliyatsiz-burun-estetigi-nasil-yapilir

 

Ameliyatsız Burun Estetiği İşlem Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız Burun Estetiğinde acıyı engellemek için yapılan lokal uyuşma dahil işlemin toplam süresi yarım saati geçmemektedir. Ameliyatsız Burun Estetiği‘nde ilk işlem, yüz, burun tabanı ve burun açılarının belirlenmesidir. Dolgu uygulaması yavaş yapılmalıdır. İşlem sırasında deri rengi çok dikkatle gözlenmelidir. Kanlanmanın bozulmasına izin verilmemeli, böyle bir rahatsızlık duyulursa işlem durdurulmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Ameliyatsız burun estetiği eritilebilir kökenli dolgu maddesi ile gerçekleştirilir. Bu maddelerden kaldırma dolgusu olup kemik ve kıkırdak üzerine konulması gerekenler tercih edilmelidir. Kullanılan bütün dolgular eritilebilir olup hoşa gitmeyen bir durumda eritilmeleri mümkün olmalıdır. Burun dolgusu ile ameliyatsız burun estetiği hedefleyenlerin, hekimlerinden mutlaka kullanılacak dolgu hakkında net bilgi almaları ve dolguların eritilebilir olduğunu garanti altına almaları gerekmektedir. Ameliyatsız burun estetiği öncesinde mutlak sterilizasyon sağlanmalıdır. Kanlanması az, deri altı yağ tabakası hemen hemen hiç olmayan bir organ olan burunda, enfeksiyon bu işlemlerde en istenmeyen bir komplikasyondur.

Ameliyatsız Burun Estetiği Komplikasyonu Var Mıdır?

Ameliyatsız burun estetiği sonrasında kalıcılığı asıl etkileyen şey kullanılan maddeden daha fazla burundaki kan dolaşımı ve vücudun bunu eritme kapasitesidir. Aynı dolgu maddesinin yüze farklı farklı yere konulmada değişik sürelerde kalıcılık gösterdiği bilinmektedir. Yapılan çalışmalarda kalıcılığın bir seneden üç seneye dek çıkabiliceği bildirilmektedir. İşlemin hemen sonrasında eğer burun köküne de dolgu uygulaması yapıldıysa, burun köküne oturan gözlüklerin sürekli kullanılması önerilmemektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-ucu-estetigi
Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığını belirlemenin en kolay yolu…

Devamını Oku
rinoplasti
Rinoplasti

Rinoplasti burnun external deviasyonlarında (dış eğrilik ve şekil bozuklarında) …

Devamını Oku
revizyon-burun-estetigi
Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği  ya da revizyon rinoplasti daha önceden esteti…

Devamını Oku