Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği  ya da revizyon rinoplasti daha önceden estetik amaçlı veya fonksiyonel amaçlı olarak bir veya birden fazla burun estetiği ameliyatı geçirmiş, ameliyatlarla istenilen sonuç elde edememiş kişilere yapılan burun ameliyatıdır. Revizyon  burun ameliyatı, ilk  yapılan ameliyattan daha çok bilgi, deneyim ve en önemlisi planlama gerektiren ve ilk ameliyata göre daha zor bir operasyondur. Hastanın ilk ameliyat sonrası memnun kalmadığı ya da sıkıntı duyduğu durumlar göz önüne alınarak varsa doku kayıpları değerlendirilerek en iyi estetik sonuç elde edilir.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Revizyon ameliyatı yapılmadan önce kişinin ameliyat geçmişi dikkatlice incelenir. Burun yapısı iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Bu tarz ameliyatlarda kıkırdak takviyesi gerekebilir. Bu durumlarda öncelikle kişinin kendi kıkırdak dokusu tercih edilir. Kıkırdak ihtiyacı kişinin kulak kıkırdağından eğer yeterli değilse kaburga kıkırdaklarından temin edilir. Bu durumun ameliyata girecek olan hastaya tüm detayları ile anlatılması ve hastadan onay alınması gerekmektedir.

Revizyon Rinoplasti için en az 5- 6 ay beklemekte burun sağlığı ve istenilen şekle ulaşabilmek için yarar vardır. Çünkü ilk ameliyattan kalma doku anatomisinde bozulmanın iyileşmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda daha erken müdahale gerekilebilir.

revizyon-burun-estetigi-nedir

 

Revizyon Burun Estetiği Riskleri 

Revizyon ameliyatlara ilk burun estetik ameliyatlarına nazaran çok daha zor ameliyatlardır. Bunun başlıca sebebi burun dokusunun daha önce ameliyat görmesi bundan kaynaklı burun için dokularda ameliyattan kalma bozulmuş bir burun anatomisinin olmasıdır. Bu anlamda bu ameliyatlar genellikle ilk estetik ameliyatına göre daha uzun sürer ve yorucu olur.

Düzeltme ameliyatlarında, ameliyat olacak kişinin psikolojisi de çok önemlidir. Kişiye ameliyat öncesi burnunun durumundan olabilecek en iyi durumun ne olduğundan, ve  moralini yüksek tutması gerektiğinden bahsedilmeli. Unutulmamalı ki tüm bu çaba ve emek güzel görünümlü bir burun ve güzellik için. O vakit en önemli ilacımız moral olduğunu asla unutmuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-estetigi
Burun Estetiği

Rinoplasti burnun external deviasyonlarında (dış eğrilik ve şekil bozuklarında) …

Devamını Oku
rinoplasti
Rinoplasti

Rinoplasti burnun external deviasyonlarında (dış eğrilik ve şekil bozuklarında) …

Devamını Oku
burun-ucu-estetigi
Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığını belirlemenin en kolay yolu…

Devamını Oku