Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığını belirlemenin en kolay yolu burnunuzu bir ayna ile incelemektir. Burun delikleriniz içeriye doğru daralmış görünüyorsa (sanki bir şey burnunuzun ucunu sıkıyormuş gibi) ve horlama gibi solunum sorunları yaşıyorsanız şüphelerinizi doğrulamak için yapabileceğiniz en iyi şey doktorunuzdan randevu alarak muayene olup, uygun görülmesi halinde burun ucu estetiği ameliyatı olmaktır. 

Burun Ucu Estetiği Neden Yapılır?

Burun ucu estetiği, burun ucunun şeklini onarmak, düşük ya da yüksek görünümü ortadan kaldırmak ve burun ucunu yüz yapısına uygun hale getirmek için yapılan operasyondur. Burun delikleri içeri doğru daralan burun yapısına sahip olan hastalar solunum zorluğu yaşarlar. Estetik burun operasyonu ile burun ucu büyüklüğü kontrol edilir, burun ucunun şekli değiştirilebilir, burun ile yaptığı açı değiştirilebilir. Ayrıca travmaya bağlı şekil bozuklukları düzeltilebilir, solunum problemleri ortadan kaldırılabilir. Kesin sonuçlar hastanın burun kemiği, kıkırdak yapısı, yüz şekli, deri kalınlığı ve yaşına bağlıdır. 

burun-ucu-estetigi-nasil-yapilir

 

Burun Ucu Estetiği Sonuçları

Burun estetiği sonucu olarak:

  • Burun ucu boyutunun burun ve yüz ile dengelenmesi
  • Genişliğinin giderilmesi
  • Profilden görünümü iyileştirmek için burun ucunun yükseltilmesi
  • Dudaklar ile burun arasındaki açının değiştirilip, düzensizliğin ortadan kaldırılıp daha orantılı bir yüz yapısı
  • Sahip olunan asimetri veya eğriliğin onarılması
  • Burun büyüklüğünün küçültülmesi

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Yapılır?

Burnunuzun yeni şekli, yüzünüzün anatomisine göre planlanacağı için kişi, gelişimini tamamlayana kadar beklemek gerekmektedir. Bu kadınlar için 16, erkekler için 18 yaşa tekabül eder. Gençlerin ailelerinin ısrarıyla değil, kendi istekleriyle ameliyat olmak istemesi psikilojileri için önemlidir. Burun ucu estetiği ameliyatı yüz orantısını bozan burun ucunun onarılıp, kişinin yüz anatomisi ile uyumlu hale getirilmesiyle daha estetik dinç ve genç bir görünüm sağlar, kişinin kendine olan güvenini artırır ve toplum içinde kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

revizyon-burun-estetigi
Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği  ya da revizyon rinoplasti daha önceden esteti…

Devamını Oku
burun-estetigi
Burun Estetiği

Rinoplasti burnun external deviasyonlarında (dış eğrilik ve şekil bozuklarında) …

Devamını Oku
ameliyatsiz-burun-estetigi
Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun çoğu insanın estetik olarak hoşnut olmadığı ama cerrahi olarak komplikasyonları…

Devamını Oku